«Я хочу показати вам Крим, якого ви не знали» - Джамала виступила з альбомом QIRIM у супроводі Національного симфонічного оркестру

14 травня у Міжнародному центрі культури і мистецтв (Жовтневий палац) у Києві відбувся сольний концерт співачки Джамали. Вона виконала свій альбом старовинних пісень QIRIM у супроводі Національного симфонічного оркестру України. Це перший великий концерт артистки з альбомом QIRIM після отримання Шевченківської премії у 2024 році за цю роботу, передає кореспондент QIRIM.News.
Джамала виконала пісні, які вона сама віднайшла у містах та селищах Криму. Деякі з них були раніше маловідомі, деякі – забуті. Водночас кожну з них співачка пропускала крізь себе, розповідаючи про своє рідне село, своїх бабусю і прабабусю, про депортацію кримських татар у 1944 році, яка торкнулася й родини Джамали.
«Я хочу показати вам Крим, якого ви не знали, якого не знала я. Крим, в якому вирує життя. Історії, які я вам сьогодні заспіваю, абсолютно різно показують різні куточки Криму. Це і щоденники, і заповіти про журбу, радість. Пісня, яку я заспівала на початку, «Gider iseñ», походить з Білогірська (Карасубазар). Вона про те, що якщо ти впав, підіймайся і йди. Хіба це не про нас з вами? Про те, як ми щодня виборюємо право жити на своїй землі», - сказала зі сцени Джамала.
Дві пісні артистка заспівала зі своїм батьком Алімом Джамаладіновим. Зокрема, це пісня Alim, що входить до альбому.
Кульмінацією концерту стало виконання симфонічної версії пісні «1944», з якою артистка перемогла на «Євробаченні» у 2016 році. До цього Джамала її виконувала в такій інтерпретації лише у Ліверпулі два роки тому.
Концерт відбувся за підтримки Турецького агентства зі співробітництва і координації (ТІКА).
Альбом QIRIM Джамала презентувала у травні 2023 року. Він складається з 14 кримськотатарських пісень з різних куточків Криму. Два роки він серед ТОП-альбомів світу й отримав чимало як українських, так і міжнародних нагород.
У коментарі QIRIM.News артистка зізналася, що в неї була мрія записати саме кримськотатарський альбом, щоб дізнатися глибше історію народу і передати це людям.
«Чому взагалі в мене була мрія зробити кримськотатарський альбом - я сама себе не знала, мені хотілося дізнатися ще глибше мою історію, чому в Кучук-Узені звучить так музика, чому в Керчі інакше. Тобто, мені хотілося дізнатися про себе. І через ці історії я насправді могла багато розповісти людям про них самих же. Я щаслива, що сьогодні був такий аншлаг, що люди прийшли (…) Це пісні, які я знайшла, відкопала, це як моя архівна знахідка. Тому я дуже пишаюся цим», - сказала Джамала.
Вона зазначила, що попри війну, нині на часі рухатися вперед і розвиватися. Зокрема, й у сфері культури.
«Насправді, ми можемо думати, що зараз не час або це складно, не момент, щоб рухатися велетенськими кроками вперед у культурі, науці, журналістиці. Але насправді саме зараз час. Тому, що коли ми переможемо, ми маємо рахувати здобутки. Вибачте, але це факт. Тому, що людям вже зараз потрібна інформація про нас самих», - вважає Джамала.
У залі було багато кримських татар, а також українців з Криму. Зокрема, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу Рефат Чубаров, члени Меджлісу. На концерт прийшли й військовослужбовці. Співачка зауважила, що в нинішній час дуже важливо збиратися разом.
«Якщо є можливість зробити так, щоб військовий, його дружина, діти дійсно відчули, заради чого взагалі ми воюємо… Ми воюємо за те, щоб ми рухалися вперед, щоб ми показували наші скарби», - акцентувала співачка.
Також вона звернулася зі словами підтримки до кримчан, які залишаються жити на окупованому півострові.
«Я дуже хочу їх підтримати всім, чим можу. Я в них вірю, я хочу, щоб вони були в безпеці, це – основне. І в те, що обов’язково ми будемо на своїй землі разом», - сказала Джамала.
Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.
Читайте також:
- Спецоперація СБУ та Державної прикордонної служби: як Україна затримала судно з агропродукцією з окупованих територій
- 29 років виповнюється політбранцю Азізу Ахтемову: дружина просить про його переведення ближче до Криму
- «Де цвіте гіркий мигдаль…»: у Києві відбувся захід до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
- «Любіть по-рускі» — як в Криму мілітаризують дітей та вчать ненавидіти Україну
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
«Я закликаю Путіна надати своїй делегації реальні повноваження», - Зеленський

«Найближчим часом може відбутися обмін 1000 на 1000», – міністр Умєров

«Мир можливий лише за умови, що Росія виявить готовність до конкретних дій», - міністр оборони Рустем Умєров у Стамбулі

У Стамбулі стартують переговори делегацій України, США та Туреччини

Вибухи в окупованому Криму: під ударом склад боєприпасів, - «Кримський вітер»

Делегацію України на переговорах у Стамбулі очолить міністр оборони Рустем Умєров

«Ми не визнаємо російськими наші окуповані території»: президент Зеленський відповів на запитання QIRIM.News

Спецоперація СБУ та Державної прикордонної служби: як Україна затримала судно з агропродукцією з окупованих територій