Ліна Тимошина

Ізраїльська компанія відмовилась розвантажувати судно з краденим українським зерном із ТОТ: Сибіга відреагував

mainnews-id
Це чіткий сигнал усім іншим суднам, капітанам, операторам, страховикам та урядам: не купуйте крадене українське зерно

Ізраїльська компанія-імпортер відмовилась розвантажувати у порту Хайфи російський балкер Panormitis із викраденим з тимчасово окупованих території України збіжжям через ризик потрапляння під європейські санкції. Про це повідомили ізраїльські медіа Israel Hayom та N12, посилаючись на заяву Асоціації імпортерів зерна Ізраїлю, пише Суспільне.

Зазначається, що керівництво компанії «Ценципер», яка є одним із найбільших імпортерів зернових культур до Ізраїлю, відмовилось від вантажу зерна на борту судна Panormitis, яке раніше прибуло в порт Хайфи.

Там повідомили постачальника, що «з огляду на обставини», йому доведеться шукати інший порт для розвантаження балкера.

За даними медіа, ізраїльські імпортери побоюються потрапити під європейські санкції та звинувачують уряд Ізраїлю «у відсутності допомоги та інформаційного супроводу».

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга назвав рішення про те, що судно PANORMITIS, яке незаконно перевозить зерно з тимчасово окупованих територій України, не розвантажуватиметься в Ізраїлі позитивним кроком, передає пресслужба МЗС України.

За його словами, це свідчить про ефективність юридичних та дипломатичних зусиль України.

«Водночас це чіткий сигнал усім іншим суднам, капітанам, операторам, страховикам та урядам: не купуйте крадене українське зерно. Не ставайте співучасниками цього злочину», - заявив Сибіга.

Він зазначив, що Україна продовжує стежити за цим судном і застерігає всіх від будь-якої співпраці з ним.

«Ми і надалі посилюватимемо санкційний тиск на російський «тіньовий флот», що займається вивезенням зерна», – зазначив міністр.

Ілюстративне фото

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин