Ліна Тимошина, Наджіє Аметова

У Пирогові відбулася культурна подія за участі дружин дипломатів, що об’єднала українські та кримськотатарські традиції

mainnews-id
У програмі взяли участь понад 70 учасниць з різних країн

У Національному музеї народної архітектури та побуту України відбулася особлива інтерактивна програма «Чумацький шлях / Qırım Yolu», яка поєднала українські та кримськотатарські традиції. Подія стала частиною щорічної конференції керівників закордонних дипломатичних установ України і цьогоріч залучила не лише дипломатів, а й їхніх дружин. Про це повідомляє кореспондент QIRIM.News.

Дружини послв.jpg

Ініціатором програми стала Асоціація подружжів українських дипломатів під головуванням Тетяни Сибіги, дружини міністра закордонних справ України. За її словами, метою заходу стало глибше ознайомлення учасниць з культурним корінням України та підкреслення нерозривного зв’язку з кримськотатарською культурною спадщиною.

«Ми намагаємося будувати таку взаємно-корисну спільноту і вдячна кожній учасниці, яка є небайдужою, яка не просто залучається, як відбуває термінове відрядження, а виступає активною, проактивною учасницею промоції України, відстоювання наших інтересів за кордоном. Тож хотіла б подякувати кожній», — наголосила Тетяна Сибіга.

У програмі взяли участь понад 70 учасниць з різних країн. Для них організували майстер-класи, творчі зустрічі, тренінги, а також ярмарок народних майстрів. Гостям розповіли про українські звичаї, пов’язані з подорожами чумаків, а також ознайомили з кримськотатарськими ремеслами та традиціями.

Дружини послів 2.jpg

«Також у нас є Левіза Джелялова. Пані Левіза координує нас з кримськотатарського напрямку. І вона щойно прибула з Анкари. І також будемо мати можливість познайомитися з кримськотатарською садибою, яку обов’язково поставимо спільними зусиллями тут, у цьому особливому місці», — зазначила Тетяна Сибіга.

Однією з частин події стала презентація кримськотатарської кавової традиції, яку провела Левіза Джелялова — дружина посла України в Туреччині. Вона не лише поділилася культурними аспектами цього ритуалу, а й розповіла власну історію:

«Я 11 років жила в окупованому Криму. Мій чоловік Наріман Джелял — один із тих, хто бореться за свободу півострова. За цю боротьбу його ув’язнили, але він повернувся до нас завдяки обміну. Ми продовжуємо справу вже на дипломатичному рівні», — сказала вона.

Левіза Пирогово.jpg

У межах заходу також відбулася презентація майбутнього культурного об’єкта — кримськотатарської садиби, яку планують збудувати на території музею. Про деталі проєкту розповів режисер і військовослужбовець Ахтем Сеітаблаєв. До комплексу увійдуть дев’ять традиційних садиб і медресе з мінаретом. За словами режисера, земельні ділянки вже підготовлено, територія огороджена парканом і засаджена тисами — деревами, що стали символом спротиву та надії.

Програма «Чумацький шлях / Qırım Yolu» стала своєрідним прологом до щорічної наради українських послів, яка має відбутися 21 липня. Напередодні заходу делегація дипломатів на чолі з першим заступником міністра закордонних справ Андрієм Сибігою відвідала прифронтові райони Запорізької області. Цей візит став потужним знаком підтримки і солідарності з тими, хто живе в умовах війни.

Асоціація подружжів дипломатів постійно реалізовує культурно-просвітницькі та благодійні ініціативи, спрямовані на побудову спільноти, що підтримує українську дипломатію за кордоном.

20.07 Пирогово.jpg

«Ми прагнемо створити простір, де кожна учасниця може не лише пізнавати культуру, а й долучатися до її промоції. Часто до нас звертаються з проханням організувати певний тренінг, зв’язати з майстрами — і ми раді сприяти. Я дуже вдячна всім, хто бере участь не формально, а активно працює на підтримку України за кордоном», — підкреслила Тетяна Сибіга.

За словами організаторки, програма «Чумацький шлях / Qırım Yolu» стала продовженням традиції щорічних благодійних ярмарків Асоціації, об’єднавши зусилля українських і міжнародних партнерів та ставши символом єдності в розмаїтті — що є визначальною для сучасної України та її дипломатичної спільноти.

Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин