Асіф Алієв

У Туреччині вшанували роковини депортації кримських татар і провели Молодіжний курултай

mainnews-id
У заході взяли участь молоді кримські татари з понад 20 країн.

16 травня 2025 року Управління у справах турків за кордоном та споріднених спільнот (YTB) організувало у своїй штаб-квартирі в Анкарі пам’ятну програму до 81-х роковин депортації та геноциду кримськотатарського народу.

У межах заходу відкрили 10-й Кримськотатарський молодіжний курултай, у якому взяли участь молоді кримські татари з понад 20 країн.

На початку заходу пролунали державні гімни Туреччини, України та національний гімн кримських татар.

Присутні вшанували пам’ять жертв депортації молитвою.

Голова Товариства культури і взаємодопомоги кримських татар Мюкремін Шахін наголосив, що головна мета курултаю — налагодження зв’язків між молоддю з різних країн і спільна праця задля збереження національної ідентичності.

мукремін.png

Він підкреслив, що курултай — це не лише зібрання кримських татар Туреччини, а міжнародна подія всього народу.

Членкиня Меджлісу кримськотатарського народу та голова Міжнародної жіночої спілки імені Шефіки Гаспрали Гаяна Юксель нагадала про трагедію 18 травня 1944 року:

«Це — наша спільна рана. Жінок, дітей, літніх людей в одну ніч завантажили у товарні вагони й відірвали від рідної землі.

гаяна.png

Ми досі відчуваємо цей біль». Вона закликала молодь не забувати, хто вони і звідки походять: «Крим — наша батьківщина. І де б ви не були — ви повинні працювати на її благо».

Радник посольства України в Туреччині Денис Золотарьов заявив, що депортація кримських татар — один із найболючіших злочинів в історії людства.

«Ми ніколи не забудемо цього злочину москви і зробимо все можливе для захисту та відродження кримськотатарського народу», — сказав він.

Дипломат підтвердив, що Крим є невіддільною частиною України згідно з Конституцією та міжнародним правом, і нагадав, що Меджліс визнаний Україною як представницький орган кримських татар.

золотарьов.png

Золотарьов також оголосив, що за указом Президента України Наріман Джелял — заступник голови Меджлісу, якого раніше утримували в російській в'язниці, — призначений новим послом України в Туреччині.

Програму продовжили переглядом документального фільму про життя національного лідера кримських татар Мустафи Джемілєва — його боротьбу, роки заслання, голодування та боротьбу за повернення народу на батьківщину.

Заступник голови YTB Мурат Казанджі зазначив, що відважна боротьба попередніх поколінь має продовження в зусиллях молоді: «Без вас ця боротьба не досягне успіху. Найбільше завдання — на вас».

У рамках заходу також відбулася виставка турецько-ісламського мистецтва «Майбутнє, що має коріння в минулому».

Було представлено твори в техніках каліграфії, мініатюри, ебру, гравюри, кераміки тощо.

Перший день курултаю завершився презентацією проєктів YTB і самопредставленням учасників. Участь у заходах узяли представники діаспори, науковці, митці, молодь і медіа з різних країн.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин
news-pic

Біля Меморіалу пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу у Києві відкрилася інформаційна інсталяція до 18 травня

news-pic

«Я закликаю Путіна надати своїй делегації реальні повноваження», - Зеленський

news-pic

«Найближчим часом може відбутися обмін 1000 на 1000», – міністр Умєров

news-pic

«Мир можливий лише за умови, що Росія виявить готовність до конкретних дій», - міністр оборони Рустем Умєров у Стамбулі

news-pic

У Стамбулі стартують переговори делегацій України, США та Туреччини

news-pic

Вибухи в окупованому Криму: під ударом склад боєприпасів, - «Кримський вітер»

news-pic

Делегацію України на переговорах у Стамбулі очолить міністр оборони Рустем Умєров

news-pic

«Ми не визнаємо російськими наші окуповані території»: президент Зеленський відповів на запитання QIRIM.News