Микола Шевчук

У Зеленського відреагували на вирок активістам з «другої Джанкойської групи»

mainnews-id
У відомстві вказали на численні порушення прав людини на півострові з боку рф

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим (АРК) засудило винесення незаконних вироків у справі «другої Джанкойської групи» та закликало країни світу посилити тиск на росію.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

«Серед численних процесуальних порушень адвокати звертали увагу на незаконність обшуків, відсутність належних доказів, використання матеріалів оперативно-розшукової діяльності без їхнього належного оформлення, порушення права на захист та участь захисника на всіх стадіях кримінального провадження. Обвинувачені підкреслили, що їх переслідують виключно за релігійні переконання та активну громадянську позицію», - сказано в повідомленні.

У представництві підкреслили, що справи Халіла Мамбетова, Рефата Сейдаметова, Османа Абдуразакова, Лемана Зекеряєва, Айдера Асанова та Екрема Кроша є "черговим прикладом системних порушень норм міжнародного гуманітарного права з боку окупаційної адміністрації в Криму".

«Незаконні обшуки, затримання, фабрикація обвинувачень, засудження за релігійні переконання та відмова у праві на справедливий судовий розгляд є грубими порушеннями Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод, IV Женевської конвенції та основних принципів міжнародного права», - сказано в повідомленні.

У відомстві нагадали, що росія незаконно утримує 224 громадян України в окупованому Криму за сфабрикованими звинуваченнями у "тероризмі", "екстремізмі" чи "державній зраді". Серед них 134 є представниками кримськотатарського народу.

Нагадаємо, 29 квітня, південний окружний військовий суд рф засудив Османа Абдуразакова, Лемана Зекеряєва, Екрема Кроша, Халіла Мамбетова та Рефата Сейдаметова до позбавлення волі на термін 14 років із відбуванням перших чотирьох років у в'язниці. 11 років ув'язнення суд призначив Айдеру Асанову з таким самим терміном відбування у в'язниці. Усіх звинуватили в причетності до діяльності партії Хізб ут-Тахрір, визнаної терористичною в росії у 2003 році на закритому засіданні верховного суду рф. Дана організація заборонена в рф, але вільно діє в Україні.

Фото ілюстративне

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин