Як українська молодь формує бачення майбутнього Криму на воркшопах
В Українському кризовому медіацентрі відбувся відкритий пресбрифінг щодо результатів серії воркшопів "Крим і молодь: візії стійкості, цінності згуртованості", ініційований Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
Модератором виступив керівник Відділу інформаційного забезпечення Представництва Євген Бондаренко, який у вступному слові окреслив основні параметри проведених воркшопів — географію, віковий склад та кількість учасників.
Міжнародний експерт з питань стійкості, безпеки та стратегічних комунікацій Дмитро Теперик зазначив, що акцент робився на взаємозв’язку минулого, теперішнього й майбутнього.
"За результатами наших воркшопів ми вже бачимо, що українська молодь щиро цікавиться розвитком власного потенціалу у сфері управління майбутнім щодо окупованого Криму. Це дуже важливо і має всіляко підтримуватися — як для посилення громадянської свідомості, так і для зміцнення наших політик реінтеграції та національної єдності. Також я бачу певний міжнародний запит на політику когнітивної деокупації в партнерстві з ЄС", — зауважив він.
Голова ради Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко наголосила на потребі включення молоді в тематику проблем тимчасово окупованих територій.
"Дослідження показують, що для української молоді розуміння ситуації в окупованому Криму є непріоритетним питанням. Десять років окупації призвели до того, що у української молоді бракує персоналізованого досвіду взаємодії з Кримом. Важливо актуалізувати цей зв’язок, включити українську молодь у формування спільних візій майбутнього", — сказала вона.
Вона додала, що відмінності між молоддю зумовлені нав’язуванням росією власних цінностей, але є бажання долучення.
Історик, кандидат історичних наук, викладач Національного університету "Києво-Могилянська академія" та керівник наукового центру "Кримські студії" Мартін-Олександр Кислий підкреслив, що молодь виявляє щирий інтерес до історії та ідентичності Криму.
"Є запит на більше інформації про Крим. Історія може стати фундаментом для обізнаності та зв’язку з Кримом", — зазначив він.
На завершення Євген Бондаренко акцентував на важливості продовження таких ініціатив для стійкої суспільної згуртованості та реінтеграції Криму.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Росіяни вночі запустили 539 дронів та 11 різних ракет

Політв'язня Яшара Муєдінова етапували до лікарні

Вночі росіяни атакували 52 дронами

Вибух поблизу Житомира: двоє людей загинули

Україна запускає спільне виробництво зброї з партнерами

Лубінець: «рф готує з викрадених українських дітей нове покоління солдатів»

Вночі ворог запустив 4 ракети та 114 дронів

ГУР показало як дрон «Бобер» нищить техніку окупантів в Криму