QIRIM.News

Як українська молодь формує бачення майбутнього Криму на воркшопах

mainnews-id
Експерти обговорили як українська молодь цікавиться темою Криму

В Українському кризовому медіацентрі відбувся відкритий пресбрифінг щодо результатів серії воркшопів "Крим і молодь: візії стійкості, цінності згуртованості", ініційований Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Модератором виступив керівник Відділу інформаційного забезпечення Представництва Євген Бондаренко, який у вступному слові окреслив основні параметри проведених воркшопів — географію, віковий склад та кількість учасників.

Міжнародний експерт з питань стійкості, безпеки та стратегічних комунікацій Дмитро Теперик зазначив, що акцент робився на взаємозв’язку минулого, теперішнього й майбутнього.

"За результатами наших воркшопів ми вже бачимо, що українська молодь щиро цікавиться розвитком власного потенціалу у сфері управління майбутнім щодо окупованого Криму. Це дуже важливо і має всіляко підтримуватися — як для посилення громадянської свідомості, так і для зміцнення наших політик реінтеграції та національної єдності. Також я бачу певний міжнародний запит на політику когнітивної деокупації в партнерстві з ЄС", — зауважив він.

Голова ради Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко наголосила на потребі включення молоді в тематику проблем тимчасово окупованих територій.

"Дослідження показують, що для української молоді розуміння ситуації в окупованому Криму є непріоритетним питанням. Десять років окупації призвели до того, що у української молоді бракує персоналізованого досвіду взаємодії з Кримом. Важливо актуалізувати цей зв’язок, включити українську молодь у формування спільних візій майбутнього", — сказала вона.

Вона додала, що відмінності між молоддю зумовлені нав’язуванням росією власних цінностей, але є бажання долучення.

Історик, кандидат історичних наук, викладач Національного університету "Києво-Могилянська академія" та керівник наукового центру "Кримські студії" Мартін-Олександр Кислий підкреслив, що молодь виявляє щирий інтерес до історії та ідентичності Криму.

"Є запит на більше інформації про Крим. Історія може стати фундаментом для обізнаності та зв’язку з Кримом", — зазначив він.

На завершення Євген Бондаренко акцентував на важливості продовження таких ініціатив для стійкої суспільної згуртованості та реінтеграції Криму.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин