Микола Шевчук

Ердоган дав оцінку стамбульським переговорам між Україною та росією

mainnews-id
Лідер Туреччини бажає розширити посередницькі функції країни

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган має намір перетворити Стамбул на центр світу.

Про це він заявив після завершення засідання уряду Туреччини, цитує «Анадолу».

Глава турецької держави наголосив на важливості перемовин між українською та російською делегаціями в Стамбулі.

Ердоган зазначив, що з цієї нагоди було підтверджено принципову політику, спрямовану на завершення російсько-української війни справедливим миром.

«Це справді чудова зустріч. За її підсумками, обмін полоненими цього разу перевищив тисячу людей, хоча до цього було досягнуто домовленості про обмін тисячі полонених. Крім обміну більш ніж тисячею полонених, було також повернуто кілька тіл як з російського, так і з українського боку. Ці цифри справді дуже значні. Ці цифри надані як росією, так і Україною, і мій міністр закордонних справ та засоби масової інформації озвучили ці цифри світовій громадськості у заяві для преси, зробленій у Стамбулі. Це, звісно, дуже важливо з точки зору демонстрації величезного значення цих зустрічей у Стамбулі. Ми справді пишаємось цим,» - сказав він.

За словами президента, Туреччина відіграє важливу роль у цьому питанні. Його "найбільше бажання для обох сторін – щоб лідери України та рф зустрілися у Стамбулі чи Анкарі, та запросити сюди Президента США". Якщо вони погодяться, то Ердоган хотів би зустрітися з ними. І, таким чином «перетворити Стамбул на центр світу».

Він також нагадав, що онлайн-зустріч Туреччини, США, Саудівської Аравії та Сирії розпочала новий етап у процесі скасування санкцій проти сусідньої Сирії.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин