Стамбульська зустріч України та росії: огляд турецьких медіа

Сьогодні, 2 червня, у Стамбулі відбувається друга зустріч української та російської делегацій за посередництва Туреччини.
Перемовини проходять у палаці Чираган та викликають неабияку зацікавленість з боку міжнародних ЗМІ, зокрема, турецьких.
Як повідомляє видання Hürriyet, зустріч відбувається на тлі наймасштабнішої української атаки, внаслідок якої знищено понад 40 російських бомбардувальників.
Військові аналітики вже назвали цю операцію «історичною».
«Після цих подій зросла напруженість напередодні переговорів, які, як очікується, розпочнуться у палаці Чираган», — йдеться у публікації Hürriyet.
Журналісти зазначають, що навколо місця зустрічі були вжиті посилені заходи безпеки, а представники турецьких та іноземних ЗМІ почали прибувати з самого ранку.
Державне інформаційне агентство Anadolu повідомило, що друга зустріч (перша відбулася 16 травня) проходить за головування міністра закордонних справ Туреччини Хакана Фідана. Очікується, що участь у ній також візьме голова національної розвідки Туреччини Ібрагім Калин.
До складу української делегації входять:
міністр оборони Рустем Умєров,
заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця,
заступник голови СБУ Олександр Поклад,
заступник директора Служби зовнішньої розвідки Олег Луговський.
Російську делегацію представляють:
радник президента путіна - Володимир Мединський,
заступник міністра закордонних справ Михайло Галузін,
заступник міністра оборони Олександр Фомін,
начальник Головного управління Генштабу Ігор Костюков.
Телеканал NTV цитує джерело в українській делегації, яке в коментарі агентству AFP заявило, що сьогодні «можуть бути зроблені великі кроки до миру».
Джерело також закликало росію утриматися від повторення «попередніх ультиматумів», які прозвучали на минулих переговорах у Стамбулі.
Тим часом видання Sözcü нагадує, що після першого раунду переговорів 16 травня відбувся найбільший обмін полоненими за весь час війни.
«Однак жодного конкретного прогресу в напрямку миру чи припинення вогню досягнуто не було. На попередніх переговорах сторони лише озвучили власні умови», — йдеться в матеріалі.
Газета додає, що Україна відмовляється визнавати окуповані території частиною росії, виступає проти обмеження свого військового потенціалу та наполягає на виплаті компенсацій.
«Сьогоднішня лінія фронту стане відправною точкою для територіальних дискусій на переговорах. Росія наразі контролює близько 20% території України.
Після трьох років війни сторони залишаються далекими одна від одної. Президент США Дональд Трамп, який звинуватив обидві сторони в непоступливості, заявив: якщо москва зволікатиме, росія може зіштовхнутися з суворими санкціями», — повідомляє Sözcü.
Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.
Читайте також:
- «Стан здоров'я погіршився»: чому почастішали випадки захворювань кримськотатарських політв'язнів у російських тюрмах і як їм допомогти
- «Русская община»: чим загрожує Криму поява російських неонацистів
- Аппаз Куртамет: історія наймолодшого українського бранця кремля
- Україна й Туреччина: військовий альянс майбутнього
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Колаборант Таліпов погрожує кримському клубу, в якому увімкнули пісню Вєрки Сердючки

Зеленський про зустріч у Стамбулі: домовились стосовно повернення політв’язнів та журналістів

ГУР провело кібератаку в окупованому Криму

Мазут з російського танкера продовжує отруювати море

«Стан здоров'я погіршився»: чому почастішали випадки захворювань кримськотатарських політв'язнів у російських тюрмах і як їм допомогти

НАБУ не є панацеєю у боротьбі з корупцією у вищих ешелонах влади, - Джемілєв про голосування закону про НАБУ і САП

Україна повернула з полону понад тисячу захисників

Вибухи в Криму: відбулася атака дронів