«Будь-які намагання легітимізувати окупацію Криму є потуранням злочинній політиці росії», - Чубаров на вшануванні жертв геноциду кримськотатарського народу

Визнання геноциду кримськотатарського народу є не лише актом справедливості, але й інструментом запобігання повторенню подібних злочинів. Особливо сьогодні, коли кримськотатарський народ, його свобода та ідентичність знову перебувають під загрозою.
Про це заявив голова Меджлісу Рефат Чубаров під час заходу із вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу в Києві. Поблизу меморіалу пам'яті жертв геноциду кримських татар зібралися кримськотатарська громада та представники Меджлісу кримськотатарського народу, Офісу Президента та Верховної Ради України, міністерств, іноземні дипломати та військові.
Про це повідомляє кореспондент QIRIM.News.
«Будь-які намагання легітимізувати окупацію Криму , відмовитися від його деокупації є потуранням злочинній політиці росії на тимчасово окупованій нею території Криму, є підтримкою злочину проти людяності та зрадою пам'яті жертв геноциду», - наголосив Чубаров.
За його словами, тотальна депортація кримськотатарського народу 18 травня 1944 року була актом геноциду, що офіційно визнано Українською державою, і цей злочин не має строку давності.
Голова Меджлісу нагадав, що саме цього дня, 18 травня, 81 рік тому розпочалася насильницька депортація всього кримськотатарського народу з рідного Криму до віддалених районів Центральної Азії, Сибіру та Уралу. Протягом кількох днів близько 200 тисяч осіб, здебільшого жінок, дітей, людей похилого віку були насильно вигнані з власних домівок, повантажені в товарні вагони та відправлені на вірну смерть у заслання, яке тривало майже пів століття. І звідки більшість вже ніколи не повернулася на батьківщину.
«Цей злочин проти людяності передбачав заплановані масштабні дії, спрямовані на знищення кримськотатарського народу, піддавши його насильницькому вигнанню зі своєї історичної батьківщини й позбавивши основи для збереження і розвитку, благополуччя корінного кримськотатарського народу», - сказав Чубаров.
Нова хвиля колоніального поневолення, зазначив він, почалася з російської окупації Криму у 2014. Кримські татари знову зазнають репресій, політичних переслідувань і вигнання з батьківщини. Це є фактичним продовженням геноцидальної політики росії.
Представниця Президента України в АР Крим Ольга Куришко зазначила, що нині в окупованому Криму люди зазнають тортур, відбуваються незаконні ув'язнення.
«223 особи зараз перебувають в незаконному утриманні як на території Криму, так і на території росії. 133 з них є кримськими татарами», - сказала Куришко.
Вона нагадала про акцію «Листи до вільного Криму» і закликала писати листи політв'язням, яких незаконно утримують окупанти.
«Попри все, кримськотатарський народ зміг зберегти свої традиції, свою мову, свої звичаї», - резюмувала Представниця Президента України в АР Крим.
Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко наголосив, що окупація Криму – це трагедія тисяч родин кримських татар і українців на півострові.
«Як і 81 рік тому, це все робиться в певному тумані слів, в російській пропаганді. Але представники кримськотатарського народу завжди знають, що не можна вірити цим словам, не можна вірити росіянам, як тоді, 81 рік тому, коли вони під гаслами кращого життя просто 200 тисяч людей за одну ніч вивезли з Криму, так і зараз, коли вони під різними гаслами захопили частину суверенної території України», - сказав Корнієнко.
Заступниця голови Офісу президента Олена Ковальська наголосила на важливості визнання світом депортації кримських татар актом геноциду.
За її словами, не можна допустити повернення подібних трагедій. Тому Україна на всіх рівнях добивається визнання депортації 1944 року геноцидом.
«Верховна Рада України звернулася до урядів і парламентів світу із закликом підтримати цю позицію. Ми вдячні державам і міжнародним організаціям, які вже визнали депортацію актом геноциду — Литва, Латвія, Естонія, Польща, Чехія, Канада. Закликаємо весь світ приєднатися до акту справедливості» — сказала вона.
Нагадаємо, 18 травня — 81-і роковини геноциду кримськотатарського народу. Україна і світ вшановують пам'ять жертв цього злочину радянського режиму. QIRIM.News розповідає, як радянська влада депортувала кримських татар з рідного Криму, які наслідки це мало і чи є паралелі між трагічними подіями депортаціїта нинішнім становищем народу, що переживає репресії в окупованому росіянами Криму.
Фото: Меджліс
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
81-і роковини: як у регіонах вшанували жертв депортації кримськотатарського народу

«Будь-які намагання легітимізувати окупацію Криму є потуранням злочинній політиці росії», - Чубаров на вшануванні жертв геноциду кримськотатарського народу

«Жест поваги із підтримки»: до Дня памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу українські артисти виконали народну пісню «Ey, güzel Qırım»

81-і роковини геноциду кримськотатарського народу: історія злочину радянської влади та її наслідки
У Туреччині триває 10-й Кримськотатарський молодіжний курултай

Біля Меморіалу пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу у Києві відкрилася інформаційна інсталяція до 18 травня

«Я закликаю Путіна надати своїй делегації реальні повноваження», - Зеленський

«Найближчим часом може відбутися обмін 1000 на 1000», – міністр Умєров