Асіф Алієв

Як у світі вшанували пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу

mainnews-id
З нагоди 81-х роковин депортації кримських татар у різних куточках світу відбулися пам’ятні акції

На площі Улус в турецькій столиці відбувся мітинг, на якому кримські татари тримали банери з написами «Не забудемо, не здамося» та «Нація, Батьківщина, Крим», а також прапори Туреччини, України та національний стяг кримських татар.

Під час церемонії було оголошено хвилину мовчання, виконано державні гімни Туреччини, України та національний гімн кримських татар.

анкара митинг2.jpg

анкара митинг1.jpg

Голова Асоціації культури та солідарності кримських татар Мукремін Шахін заявив, що кримські татари відновлювалися протягом 23 років до окупації півострова.

«Були побудовані наші мечеті, створені наші школи, університети, телебачення. Однак після українського періоду росія знову окупувала Крим у 2014 році, а потім вирішила анексувати його.

Російська адміністрація не може терпіти кримськотатарський народ. Російська адміністрація не може змиритися з існуванням кримських татар у світі. У нас немає ворожості до російського народу. Але ми чинимо опір диктатурі росії, ми боремося»

Вшанували пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу і у Стамбулі. На будівлі Генерального консульства України був приспущений прапор України.

«Згадуємо дві страшні трагедії та вшановуємо памʼять невинних людей, вбитих радянським режимом», — йшлося у повідомленні дипкорпусу.

стамбул.jpg

Пам’ять жертв депортації також вшанували в турецьких містах Коджалі, Ескішехір.

Вчора та сьогодні в турецькому місті-Ескішехир було проведено низку ...ртн...18 Mayıs tarihlerinde Eskişehir’de de Kırım Tatar Sürgününü Anma günü gerçekleş.jpg

У столиці Німеччини Берліні відбулася презентація виставки під назвою «Sürgün» («Депортація») кримськотатарського художника Айдера Хатіпова.

У межах події також відбувся показ документального фільму «1944».

берлін.webp

Після перегляду стрічки було проведено панельну дискусію за участі докторки Франциски Девіс, засновника культурного центру «Кермен Крим» Елвіса Чолпуха та художника Айдера Хатіпова. Під час панелі обговорювалися як наслідки історичної травми сьогодні, так і способи збереження історичної пам’яті через мистецтво.

Участь у заході взяли також депутати Бундестагу.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин
news-pic

81-і роковини: як у регіонах вшанували жертв депортації кримськотатарського народу

news-pic

«Будь-які намагання легітимізувати окупацію Криму є потуранням злочинній політиці росії», - Чубаров на вшануванні жертв геноциду кримськотатарського народу

news-pic

«Жест поваги із підтримки»: до Дня памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу українські артисти виконали народну пісню «Ey, güzel Qırım»

news-pic

81-і роковини геноциду кримськотатарського народу: історія злочину радянської влади та її наслідки

news-pic

У Туреччині триває 10-й Кримськотатарський молодіжний курултай

news-pic

Біля Меморіалу пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу у Києві відкрилася інформаційна інсталяція до 18 травня

news-pic

«Я закликаю Путіна надати своїй делегації реальні повноваження», - Зеленський

news-pic

«Найближчим часом може відбутися обмін 1000 на 1000», – міністр Умєров